הפעם ההיא || על חברים, יאכטות וציודים אבודים

איך מתחילים?

ניסיתם פעם להיזכר איך הכרתם את החבר/ה הכי טובים שלכם? הנה סיפור מעניין. להורים שלי יש חברי משפחה, והם משפחה הרפתקנית שכזו, עוד מאז שהייתי קטן אני זוכר שתמיד היו חבורה "הררית" כזו אם אפשר לאמר. גולשים, מטפסים חיות טבע אבל בטבע האקסטרימי. מפה לשם הבן שלהם התחתן.
אפשר לכתוב הרבה על יחסי הורי חתן/כלה, הם יכולים להיות פולטיקילי קורקטים, יכולים להיות תקינים, יכולים להיות נפיצים, ויכולים להיות לא משמעותיים. בגדול – אם ההורים משני הסצדדים מסתדרים ביניהם – דרשני, נגיד תודה זה מספיק.

כאן הסיפור היה מעניין יותר. ההורים לא רק שהסתדרו אלא שנהיו חברים, של ממש. לשני הצדדים היה נטוע חיידק ההרפתקנות וכך שני האבות החליטו להגשים יחד חלום ישן שהיה להם – הם רצו להיות בעלים של יאכטה. אז הלכו ועשו קורס סקיפרים וקנו במשותף יאכטה שאותה הובילו בהפלגה של טירונים כל הדרך מארה"ב לישראל. אבל זו הרפתקה אחרת.

זמן עבר – וככל שקורה ללא מעט זוגות נשואים, משהו שם הפסיק לעבוד. הזוג התגרש. עם ילדים משותפים החתן המשיך בדרכו והכלה בשלה. רגע, ומה עם חברות ההורים? והיאכטה? ובכן זה לא הזיז להם , "אתם הילדים תעשו את ההחלטות שלכם, אנחנו חברים, שותפים וברשותכם את החיים שלנו נחיה כפי שאנחנו מוצאים לנכון". כך לזוג הפרוד נשארו דורות משותפים, ילדים והורים.

ל-ים יוצאים

בכל אופן, לפעמים הם מזמינים אותנו לצאת איתם להפלגה חצי-יומית מנמל אשדוד, ההורים שלי תמיד שמחים ואני לפעמים מצטרף. הפעם הצטרפתי בליווי הרחפן ומצלמת הגופרו. המצלמה הקטנה לא חזרה איתי כי אני הגאון הצמדתי אותה לדופן הכלי וציפיתי שתשאר שם על סמך הוואקום של החיזוק. הוא לא החזיק, וכך אבדה לה הגופרו היחידה שהייתה לי עד אז.

מה בכלל עושים בשיט כזה? ובכן בעיקר כלום. גולת הכותרת של ההתרחשויות היא ביציאה ובחזרה למרינה. מעבר לזה? פשוט מרחב אינסופי של מים, אלכוהול, אוכל טוב וסתלבט בטן-גב על הסיפון. במרחק ניתן לראות תפלצות ברזל בדמות מיכליות שמביאות/מוציאות סחורה לישראל והחוצה דרך הנמל של אשדוד. כשמתקרבים אליהן אפשר להתפעל מהגודל העצום של מפלצות הברזל האלה.

אגב, גם את הרחפן כמעט איבדתי – אתם מבינים – כשאינך עומד על קרקע קבועה פתאום רואים כמה לא יציב הרחפן. להמריא זה לא בעיה, ומקסימום לא מתליחים להמריא אז מוותרים. הבעיה האמיתי מגיעה בנחיתה. הרחפן אמנם יציב – אבל אני וכלי השיט לא. אחרי נסיון אחד ושניים לתפוס אותו התחלתי להבין באימה רבה שיש מצב טוב שגם הוא הולך ליפול לי למים. אחד הימים המוצלחים שלי מבחינת ציוד. בסוף של דבר החלטתי לתפוס אותו ויהיה מה – מה שנגמר בפרופלורים שגילחו לי את האצבע (לא נורא, פלסטר ושרדתי) אבל את הרחפן הצלחתי להציל (לפעמים אני חושב שיש לו 9 נשמות כמו לחתול, טפו טפו, מלח שום בצל).

סוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רוצה עדכונים בנושאים דומים?
אפשר להרשם ואדע לעדכן :)

הגעתם עד כאן? זה לא מובן לי מאליו. תודה!
אהבתם? שנאתם? הסכמתם או חלקתם על? כיתבו לי בתגובות למטה.
ואם ממש התחברתם, או מכירים מישהם שזה רלוונטי עבורם אז תפיצו הלאה :)

פססססט … ! 

מכאן אפשר:

להפיץ הלאה

שתפו אותי ;-)
וואצאפו אותי ;)
צייצו אותי      
לעמיתים { }       

באותו נושא

אולי יעניין אותך גם:

אני אוהב לישון. מאוד. אולי אף יתאים יותר לאמר – מתקשה בלהתעורר. ישנן פעמים שאפילו אני מצליח לקום, כי השמש לא ממש תחכה לי.
"… הוציא כפפה לבנה ממשי, ובחרדת קודש פתח את הקופסא כדי לשלוף את הפריט. בסכין כזו לא נוגעים בידיים חשופות…"
אנחנו לא אוהבים את הנסיעה הארוכה. עבורי ועבור חן הנסיעה הזו מייגעת וארוכה. עם זאת, לפחות פעם בשנה אנחנו עושים אותה כדי להנות מהמים הקרירים ומהיכולת לנקות את הראש למספר ימים.

בנושאים אחרים

פעם פנו אלי מ-YNET בבקשה להתראיין לכתבה העוסקת בעצמאים העובדים מהבית. המראיינת הכירה את חן ובנוסף לשאלות על האתגרים שלי – שאלה איך זה לא מטריף אותנו לעבוד יחד כזוג. עד ששאלה את השאלה – לא חשבתי על כך.
אני מכיר את הבן שלי, אני צופה בו גדל, אני אבנה משחק בשבילו. במיוחד עבורו. לפי הצרכים שאראה בהתבוננות בו. לפי התמורות שארצה שנפיק מהפעילויות. וגם אחשוב על עצמי.
מכירים את ה-”לילד יש פוטנציאל“? תמיד היה פוטנציאל, והפוטנציאל תמיד נאמר כהמשך ל“הוא לא ממומש והוא צריך להשתפר“. הנה אנקדוטה – אף פעם לא עשיתי שעורים, לא היה לי חשק, היו לי דברים אחרים לעסוק בהם, דחיתי ודחיתי.
Isn't being a dog part of being human? What if that's the best part of you, the dog part? What if you're really just a two-legged dog?
קניתם רחפן צילום? תתחדשו! מה עושים עכשיו? מוזמנים לקרוא על הצעדים הראשונים אחרי רכישת רחפן DJI למתחילים שלא הטיסו מימיהם.
מכירים את זה שאתם מול שקיעה מטריפה, ורוצים לעשות תמונת מליון דולר, מעלים רחפן לאוויר, להוטים לפריים מנצח לאינסטה – אבל מה? החצי התחתון של התמונה חשוך לגמרי. בואו נפתור את זה.
גלילה למעלה
shimonsays logo

רוצה ליצור איתי קשר?

אפשר ובקלות דרך הטופס המצורף, או לחילופין לפנות דרך אחת הרשתות: