הפעם ההיא || על חברים, יאכטות וציודים אבודים

איך מתחילים?

ניסיתם פעם להיזכר איך הכרתם את החבר/ה הכי טובים שלכם? הנה סיפור מעניין. להורים שלי יש חברי משפחה, והם משפחה הרפתקנית שכזו, עוד מאז שהייתי קטן אני זוכר שתמיד היו חבורה "הררית" כזו אם אפשר לאמר. גולשים, מטפסים חיות טבע אבל בטבע האקסטרימי. מפה לשם הבן שלהם התחתן.
אפשר לכתוב הרבה על יחסי הורי חתן/כלה, הם יכולים להיות פולטיקילי קורקטים, יכולים להיות תקינים, יכולים להיות נפיצים, ויכולים להיות לא משמעותיים. בגדול – אם ההורים משני הסצדדים מסתדרים ביניהם – דרשני, נגיד תודה זה מספיק.

כאן הסיפור היה מעניין יותר. ההורים לא רק שהסתדרו אלא שנהיו חברים, של ממש. לשני הצדדים היה נטוע חיידק ההרפתקנות וכך שני האבות החליטו להגשים יחד חלום ישן שהיה להם – הם רצו להיות בעלים של יאכטה. אז הלכו ועשו קורס סקיפרים וקנו במשותף יאכטה שאותה הובילו בהפלגה של טירונים כל הדרך מארה"ב לישראל. אבל זו הרפתקה אחרת.

זמן עבר – וככל שקורה ללא מעט זוגות נשואים, משהו שם הפסיק לעבוד. הזוג התגרש. עם ילדים משותפים החתן המשיך בדרכו והכלה בשלה. רגע, ומה עם חברות ההורים? והיאכטה? ובכן זה לא הזיז להם , "אתם הילדים תעשו את ההחלטות שלכם, אנחנו חברים, שותפים וברשותכם את החיים שלנו נחיה כפי שאנחנו מוצאים לנכון". כך לזוג הפרוד נשארו דורות משותפים, ילדים והורים.

ל-ים יוצאים

בכל אופן, לפעמים הם מזמינים אותנו לצאת איתם להפלגה חצי-יומית מנמל אשדוד, ההורים שלי תמיד שמחים ואני לפעמים מצטרף. הפעם הצטרפתי בליווי הרחפן ומצלמת הגופרו. המצלמה הקטנה לא חזרה איתי כי אני הגאון הצמדתי אותה לדופן הכלי וציפיתי שתשאר שם על סמך הוואקום של החיזוק. הוא לא החזיק, וכך אבדה לה הגופרו היחידה שהייתה לי עד אז.

מה בכלל עושים בשיט כזה? ובכן בעיקר כלום. גולת הכותרת של ההתרחשויות היא ביציאה ובחזרה למרינה. מעבר לזה? פשוט מרחב אינסופי של מים, אלכוהול, אוכל טוב וסתלבט בטן-גב על הסיפון. במרחק ניתן לראות תפלצות ברזל בדמות מיכליות שמביאות/מוציאות סחורה לישראל והחוצה דרך הנמל של אשדוד. כשמתקרבים אליהן אפשר להתפעל מהגודל העצום של מפלצות הברזל האלה.

אגב, גם את הרחפן כמעט איבדתי – אתם מבינים – כשאינך עומד על קרקע קבועה פתאום רואים כמה לא יציב הרחפן. להמריא זה לא בעיה, ומקסימום לא מתליחים להמריא אז מוותרים. הבעיה האמיתי מגיעה בנחיתה. הרחפן אמנם יציב – אבל אני וכלי השיט לא. אחרי נסיון אחד ושניים לתפוס אותו התחלתי להבין באימה רבה שיש מצב טוב שגם הוא הולך ליפול לי למים. אחד הימים המוצלחים שלי מבחינת ציוד. בסוף של דבר החלטתי לתפוס אותו ויהיה מה – מה שנגמר בפרופלורים שגילחו לי את האצבע (לא נורא, פלסטר ושרדתי) אבל את הרחפן הצלחתי להציל (לפעמים אני חושב שיש לו 9 נשמות כמו לחתול, טפו טפו, מלח שום בצל).

סוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצה עדכונים בנושאים דומים?
אפשר להרשם ואדע לעדכן :)

הגעתם עד כאן? זה לא מובן לי מאליו. תודה!
אהבתם? שנאתם? הסכמתם או חלקתם על? כיתבו לי בתגובות למטה.
ואם ממש התחברתם, או מכירים מישהם שזה רלוונטי עבורם אז תפיצו הלאה :)

פססססט … ! 

מכאן אפשר:

להפיץ הלאה

שתפו אותי ;-)
וואצאפו אותי ;)
צייצו אותי      
לעמיתים { }       

באותו נושא

אולי יעניין אותך גם:

"… הוציא כפפה לבנה ממשי, ובחרדת קודש פתח את הקופסא כדי לשלוף את הפריט. בסכין כזו לא נוגעים בידיים חשופות…"
בתמונות הענקיות שעיטרו את הקירות בלובי הענקי – צילומים מרהיבים של פועלים קשי יום בשדות האורז. כך כל בוקר עמדתי , חיכיתי למעלית ובהיתי במעצב הלובי שצוחק עלי.
אנחנו לא אוהבים את הנסיעה הארוכה. עבורי ועבור חן הנסיעה הזו מייגעת וארוכה. עם זאת, לפחות פעם בשנה אנחנו עושים אותה כדי להנות מהמים הקרירים ומהיכולת לנקות את הראש למספר ימים.

בנושאים אחרים

מי אני , במה אני עוסק, למה בלוג ומה אפשר למצוא כאן. זהו סוג של פוסט הכרות, סלפי מילולי אם תרצו. מוזמנים להכנס ולהבין לאן הגעתם.
הדרכה מלאה על איך להכין טיימלופ: לופ שמופק מטיימלאפס. החל מתפעול הרחפן וצילום חומרי הגלם, דרך העריכה בתוכנות השונות ועד לסגירת סרטון משגע. ההדרכה גם בווידאו.
אני מכיר את הבן שלי, אני צופה בו גדל, אני אבנה משחק בשבילו. במיוחד עבורו. לפי הצרכים שאראה בהתבוננות בו. לפי התמורות שארצה שנפיק מהפעילויות. וגם אחשוב על עצמי.
מה ההבדל בין JPG ל-RAW ואיך כדאי לצלם? אז נתקלתם באמירות שלאיכות מיטבית מומלץ לצלם ב-RAW? מתי כן ומתי לא? ומה זה בכלל?
Isn't being a dog part of being human? What if that's the best part of you, the dog part? What if you're really just a two-legged dog?
שומעים זמזום? מביטים למעלה ורואים רחפן? זה בטח השכן, מרחרח לגבי מה הדגם של הטלויזיה החדשה בסלון שלכם. ככה הוא, יושב לו במרפסת, לוחץ על כפתור 'עקוב אחרי יעקב' ונותן לרחפן צעצוע שלו לעלות קילומטרים לשמיים ולצלם לכם את הצבע של הבוקסר.
Scroll to Top
shimonsays logo

רוצה להתחבר?

אפשר ובקלות דרך הטופס המצורף, אבל אין לך ממש סיבה כי זה לא אתר מנויים.

shimonsays logo

רוצה ליצור איתי קשר?

אפשר ובקלות דרך הטופס המצורף, או לחילופין לפנות דרך אחת הרשתות: